Liga Zadaniowa 2018r.

Opublikowano: niedziela, 10, czerwiec 2018

ligazadaniowaLiga Zadaniowa jest konkursem organizowanym przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika od 1987 roku. Celem konkursu jest pobudzenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów szkół podstawowych klas VI i VII. Konkurs trwa cały rok szkolny. W pierwszej kolejnosci należy napisać test na etapie szkolnym, następnie w odstępach dwumiesięcznych po odpowiednim przygotowaniu i przeliczeniu kilkudziesięciu zadań przygotowujących napisać testy na trzech spotkaniach etapu rejonowego. Jeżeli uczeń zdobędzie wystarczającą ilosć punktów w Toruniu pisze konkurs na etapie wojewódzkim.

W naszej szkole znaleźlismy wielu smiałków podejmujących się tego wyzwania. Uczniowie Ci, wykazali się sporą determinacją, wytrwałoscią i cierpliwoscią przechodząc kolejne etapy konkursu.

Najlepszymi okazali się Jakub Witkowski uczeń klasy VI, który otrzymał II miejsce oraz Michał Pogodziński uczeń klasy VII, który otrzymał wyróznienie.

Wszystkim uczniom klas V, VI i VII: Michałowi Rozwora, Janowi Jóźwiak, Janowi Kawskiemu, Wiktorii Zawackiej, Mai Leszczyńskiej, Janowi Pawlak, Kindze Palmowskiej, Ani Bąbińskiej, Zuzannie Małkowskiej, Aleksandrze Sarnowskiej, Oliwii Budzyńskiej, Martynie Kotas  serdecznie gratulujemy udziału w konkursie oraz życzymy dalszych matematycznych sukcesów i wytrwałosci podczas przygotowań do konkursów.

Odsłony: 309